90. výročí založení Sportovního klubu Řícmanice

Sportovní klub Řícmanice byl založen 9. července 1932, a 90. výročí jsme oslavili v sobotu 18. června 2022.

Oslavy byly zahájeny výstavkou dobových fotografií a slavnostní schůzí v sále Restaurace U Lajcmanů. Po té jsme se přesunuli do areálu hřiště a koupaliště, kde následoval sportovní a společenský program. Hned za vstupem byly na osmi banerech krátce zobrazeny „střípky“ z historie klubu.

První zápas sehrála starší přípravka proti Ochozi, pak hráli starší žáci proti Bílovicím a muži proti Babicím.
Vyvrcholením sportovní části bylo utkání starších hráčů s týmem Menšíkovy jedenáctky (tým složený z herců, moderátorů, zpěváků, umělců a bývalých sportovců).

Celým sportovním odpolednem nás provázel herec Městského divadla Brno Alan Novotný, který dal této akci slavnostní rámec. Před zahájením každého zápasu představil všechny aktéry (hráče domácích, hráče hostů a rozhodčí) a pak následoval „slavnostní výkop“, který prováděli naši bývalí hráči. Výjimkou byl zápas starých pánů, kde naši 2 nejstarší žijící hráči František Vágner a Jaroslav Olešovský provedli „slavnostní rohový kop“. Čtrnáct našich bývalých hráčů a funkcionářů obdrželo Pamětní list a „tekutou“ pozornost.

Velice oceňujeme pomoc „holek sokolek“, které nám moc pomohly s organizací a v červených sokolských tričkách byly nepřehlédnutelné – holky děkujeme !!!
Pod pergolou na koupališti jsme vytvořili „VIP stánek“, který se setkal s velmi pozitivní odezvou. Slavnostní program našich oslav byl zakončen letní nocí s populárními skupinami Lidopop a Zadáci.

Byl také vydán výroční bulletin, kde je popsána i vyobrazena historie klubu od založení až do dnešních dnů. Několik výtisků nám ještě zůstalo, tak kdo by měl o tuto publikaci zájem, přihlaste se u členů výboru.