Tenis

Členové SK Řícmanice, příznivci tenisu a uživatelé sportovního areálu SK Řícmanice.

Nová sportovní sezóna 2024 je v plném proudu, věříme, že jste na sportovní klub a tenisový sport nezanevřeli a po zimní přípravě se ve zdraví opět sejdeme při sportovních aktivitách.

Příspěvky a platbu za pronájem vybírá každé pondělí v čase od 16:30 – 17:00 h na hřišti hospodářka klubu Pavla Hanzlová nebo dle telefonické domluvy na telefonním čísle 607 251 182.

Jako loni platí pravidlo, že člen SK má nárok na pronájem pouze dvou hracích hodin za týden!

Ceník pronájmu kurtů na rok 2024

Nečlen SK Řícmanice

1.600,- Kč/hodinu v čase 8 – 19 h
1.400,- Kč/hodinu v čase 19 – 20 h

Člen SK Řícmanice – cena pro členy platí po zaplacení členského příspěvku SK a odpracování minimálně 10 – ti brigádnických hodin

900,- Kč/hodinu v čase 8 – 19 h
800,- Kč/hodinu v čase 19 – 20 h

Pronájem hodiny kurtů

200,- Kč/hodinu

Členský příspěvek

Hrací řád a pravidla pro rok 2024 zůstávají stejný jako v roce 2023.

Miloslava Meluzínovásprávce kurtů606 753 588
Pavla Hanzlováhospodář klubu607 251 182

Zásady pro užívání tenisového kurtu

• Suchý kurt před hrou nakropíme
  • Tenis hrajeme ve správné obuvi
  • S úklidem začínáme před koncem hrací doby

Postup při úklidu kurtu

Nekryté kurty vyžadují spoustu přípravných prací před začátkem letní sezóny. Mnohočetné válcování a nahazování nových vrstev antuky musí být podpořeno také příznivým počasím. V průběhu sezóny je pak potřeba kurty neustále udržovat, a to prakticky během celého dne, každý den.

• Urovnáme nerovnosti hrablem

Důležitou roli v péči o kurt a udržování jeho kvalit hraje uklízení po hře. Vždy je potřeba použít hrablo, aby se odstranily nerovnosti v povrchu a dvorec zůstal rovný. Právě pohrabání bývá dost často podceňováno a hráči ihned přecházejí k druhému kroku, což negativně ovlivňuje kvalitu kurtu.

• Síťujeme včetně výběhů
  • Směr síťování

Děkujeme, že pomáháte udržovat pořádek